Hotel CARPATIA Bieszczadzki Gościniec tel. +48 609 502 181 / +48 13 460 13 80 / e-mail: smerek@merkurion.pl

Pakiet RODZINNY


Rowerowe Bieszczady w wydaniu rodzinnym to sielska podróż, odkrywająca ich piękno na sposób pełen spokoju i wspólnych momentów celebracji. Pełna kojących odpoczynków nad brzegami górskich rzek i potoków. Widoków na rozległe torfowiska z Tarnicą w tle. I sielsko pasących się koni na rozległych łąkach. Wszystko to sprawia, że spotkanie z Bieszczadami w gronie rodzinnym przyniesie Wam wyjątkowy czas, napełniający poczuciem wspólnie budowanej bliskości.

Nasz rowerowy pakiet rodzinny to coś pełnego czułości. To piękne przeżycia podane w niespiesznie mijanej przestrzeni Bieszczad. To projekt dostępny wysiłkowo dla każdej rodziny. I nie ma w tym przesady, bowiem nasze trasy skomponowaliśmy specjalnie pod grupę rodzin z dziećmi. I tym przewożonych w przyczepkach czy fotelikach. I tymi już jeżdżącymi samodzielnie.

Każdy nasz pakiet rodzinny trwa zazwyczaj od soboty po południu, do kolejnej soboty po śniadaniu. Zazwyczaj, ponieważ możliwe są też terminy od niedzieli do niedzieli (co zależy od dostępności terminów). Trasy realizowane są przez sześć kolejnych dni. Pierwszego dnia, czyli wieczorem po kolacji (dzień meldowania się – bez jazdy), odbywa się mały poczęstunek i prezentacja poszczególnych tras z wizualizacją na rzutniku. A potem sześć dni rowerowych bieszczadzkich przeżyć.W skład pakietu wchodzi:

  • 7 noclegów z wyżywieniem ( 7 śniadań + 7 trzydaniowych obiadokolacji)
  • 6 bieszczadzkich rowerowych dni
  • logistyka dnia rowerowego podczas wszystkich dni jazdy (trasy nie są pętlami)
  • asysta busa podczas jazdy
  • pobyt w wyjątkowym Hotelu Carpatia w Smereku
  • opieka pilota na wszystkich trasach
  • przez cały tydzień kawa i herbata w naszej kawiarni gratis!

Wszystkie trasy pakietu nie są pętlami, dzięki czemu mogliśmy wycisnąć z dnia maksymalnie dużo. Nie musząc bowiem powracać do tych samych miejsc, możemy napełniać naszą jazdę stale nowymi wrażeniami. Co ma szczególne znaczenie przy jeździe z dziećmi.

Na każdy pakiet RODZINNY składa się 6 tras, pomyślanych głównie o rodzinach z dziećmi przewożonych w przyczepce lub tych młodszych, a już mocno samodzielnych i potrafiących pokonać w spokojnej jeździe przez około 6 godzin (łącznie z odpoczynkami) dystanse 30-40 km. Nasz projekt nie jest zatem propozycją “przejażdżek” (czyli czegoś na 2-3 godziny), ale raczej całodziennych wycieczek dopasowanych do możliwości grup rodzinnych. Trzeba zatem tak widzieć ten pakiet i jego trasy. Oczywiście, jeśli ktoś potrzebuje czegoś krótszego – nie ma sprawy; zawsze można pokonać mniejszy dystans, a następnie skorzystać z asystującego grupie busa.

Oczywiście, biorąc w pakiecie udział rodziną nie wyróżniamy nikogo, choć nie ma co ukrywać, iż dystans tych pakietów (średnio 35-40 km) może dalece nie wystarczyć dzieciom starszym (14-18 lat). Z drugiej strony pod słowem “dziecko” kryje się wielka rozbieżność możliwości i stworzenie projektu uniwersalnego nie jest możliwe. Trzeba by osobno robić pakiety dla grup wiekowych. Jeśli więc posiadacie dzieci starsze, mające powyżej 14 lat, zapraszamy raczej do skorzystania z pakietu trekingowego, aby czerpały z tego pełną radość. I znalazły projekt, który odpowiadać będzie ich możliwościom i aspiracjom.

W pakiecie rodzinnym niezwykle ważne w projektowaniu było to, aby dzień nie upływał wyłącznie na jeździe rowerem, ale aby był też czas na mały piknik czy postój nad fajnym miejscem nad wodą. Podróżowanie z dziećmi ma bowiem swoje prawa i w projektowaniu tego pakietu zostało to mocno uwzględnione.

Aby dany pakiet dla danej grupy (mtb, treking, rodzinna) mógł się odbyć, musi w nim wziąć udział co najmniej 7 osób. To niewiele, ale celowo ustawiliśmy próg minimalnej liczby uczestników tak nisko, aby zwiększyć szansę na realizację zaplanowanych przez nas pakietów.

Nasze trasy Rodzinne

Poniżej mapa z naniesieniem naszych tras. Możesz obejrzeć ją w szczegółach posługując się plusem i minusem i przesuwając na interesujący Cię obszar.

Wizualizacja wykonana jest na mapie krakowskiego Wydawnictwa Compass: zobacz tutaj

Trasa 1: Tarnawa Niżna – Krutyjówka, długość – 42,7 km, suma podjazdów – 515 m, nawierzchnia: szuter (65 proc.), asfalt i płyty (33 proc.), grunt i ścieżki (2 proc.)

Trasa 2: Przysłup Caryński – Studenne, długość – 39,2 km, suma podjazdów – 610 m, nawierzchnia: szuter (65 proc.), szuter (30 proc.) grunt i ścieżki (5 proc.)

Trasa 3: Smerek – Łopienka, długość – 38,1 km, suma podjazdów – 651 m, nawierzchnia: szuter (85 proc.), asfalt (14 proc.) grunt i ścieżki (1 proc.)

Trasa 4: Maniów – Przysłup, długość – 35,3 km, suma podjazdów – 732 m, nawierzchnia: szuter (75 proc.), asfalt (20 proc.) grunt i ścieżki (5 proc.)

Trasa 5: Wola Michowa – Rzepedź Osiedle, długość – 35,9 km, suma podjazdów – 401 m, nawierzchnia: asfalt (55 proc.), szuter (35 proc.) grunt i ścieżki (5 proc.)

Trasa 6: Turzańsk – Żernica Wyżna, długość – 37,2 km, suma podjazdów – 659 m, nawierzchnia: szuter (55 proc.), asfalt (40 proc.), grunt i ścieżki (5 proc.)

Terminy i koszty
TERMIN pakietu rodzinnego:
  • 15-22.08.2020
KOSZTY dla jednej osoby (z pełnym wyżywieniem):
  • dla osoby dorosłej: 2790 zł
  • dla dziecka 4-12 lat: 2190 zł (dzieci do lat 4 bezpłatnie)

Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów dotyczących tras pakietu trekingowego – najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z autorem tras pod numerem: 606 30 96 94, bądź pisząc na kontakt@bikeaway.pl, pytając o wszelkie kwestie.

UDOSTĘPNIJ

Facebook0
Twitter5
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial