Atrakcje

W trakcie pobytu poza niepowtarzalnymi widokami do dyspozycji naszych Gości pozostają Strefa Relaksu i Strefa Rekreacji zlokalizowane tuż przy Hotelu. Bezpłatnie wypożyczamy sprzęt sportowy i rekreacyjny (piłki, kijki do nordic walking, zestawy do gry w badmintona, leżaki w lecie oraz sanki w zimie). W ogrodzie znajdziecie Państwo miejsce zarówno na indywidualny wypoczynek jak również wspólne bieszczadzkie biesiadowanie przy ognisku. Gdy pogoda nie sprzyja zapraszamy do Biblioteki lub Sali Wypoczynkowej z bilardem i piłkarzykami. Po górskich wyprawach doskonałą regenerację zapewni Państwa Strefa SPA. Na najmłodszych Goście czeka Kącik Malucha oraz Plac Zabaw. A wszystkich smakoszy i koneserów dobrego smaku zapraszamy do Karczmy.

PRZYRODA I KRAJOBRAZ

Bieszczady to góry należące do łańcucha Karpat Wschodnich, rozciągają się na terytorium trzech państw – Polski, Słowacji i Ukrainy. Polska część Bieszczadów obejmuje obszar od Przełęczy Łupkowskiej na zachodzie aż po Przełęcz Użocką na wschodzie. Najwyższym szczytem po polskiej stronie jest Tarnica (1346 m n.p.m.) jednak to Połonina Wetlińska z niepowtarzalnym klimatem schroniska „Chatka Puchatka” jest jednym z najpopularniejszych bieszczadzkich szlaków.

Hotel CARPATIA Bieszczadzki Gościniec usytuowany jest bezpośrednio przy europejskim długodystansowym szlaku pieszym E8, którego polski odcinek prowadzi od granicy ze Słowacją w Barwinku przez Duklę, kończąc na Połoninie Caryńskiej przez Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Halicz do Wołosatego i granicy z Ukrainą. Dzięki doskonałej lokalizacji gwarantujemy naszym Gościom niezapomniane widok oraz bliskość natury.

Kultura i sztuka

Bieszczady to nie tylko górskie szczyty i piękne połoniny. To również ukryte pośród pagórków zabytki kultury bojkowskiej, łemkowskiej, a nawet żydowskiej. To zachowane i odrestaurowane cerkwie prawosławne, które podziwiać można podążając Szlakiem Architektury Drewnianej. To rozmieszczone wzdłuż wielkiej i małej pętli bieszczadzkiej galerie współczesnych dzieł sztuki wykonanych przez bieszczadzkich artystów. pełne oryginalnych rzeźb, intarsji, korzenioplastyki, płaskorzeźb, akwareli, ikon, wyrobów ze skóry, kory, rękodzieła, ceramiki i wielu innych urzekające wdziękiem pamiątek.

Sport i rozrywka

Bieszczadzkie trasy to marzenie każdego rowerzysty, ogromna ilość dróg asfaltowych, szutrowych, polnych, górskich ścieżek oraz dróg biegnących stokami tzw. stokówkami (są to drogi biegnące stokami lub dolinami górskimi doskonale nadają się do jazdy rowerem) pozwala na wybór najodpowiedniejszej dla siebie. Wyprawa rowerowa przez Bieszczady to połączenie sportu z wspaniałymi widokami, licznymi zabytkami i dziką przyrodą. Bieszczady to również doskonałe trasy dla biegaczy doceniane przede wszystkim przez uczestników i organizatorów Biegu Rzeźnika. A w zimie, w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu CARPATIA czekają na Państwa trasy zjazdowe oraz biegowe.

Przewiń do góry