Pakiet MTB

Bieszczady w wydaniu mtb to przeżycie absolutnie ekscytujące. Ale nie da się ukryć, że równocześnie wymagające. Jak zatem pokazać Bieszczady na rowerze tak, aby pomysł stał się maksymalnie otwarty? Aby dał poczucie jak największej liczbie chętnych, że to jest dla nich? Odpowiedź jest (teoretycznie) prosta: projektując trasy z wielką dbałością o szczegóły. Tak, aby znaczenie miał każdy detal: skąd się podjeżdża, jaką drogą, z jakim nachyleniem, po jakiej nawierzchni. Każda droga ma bowiem zawsze dwa kierunki i ważne, aby ten prowadzący „do góry” wspierał nasz trud, a nie zrzucał z siodełka. I tak też projektowaliśmy nasze bieszczadzkie mtb. Ale jeśli myślisz o tym, jednak wciąż masz wątpliwości – napisz do projektanta tras. Albo zadzwoń (kontakt na dole).

Nasz pakiet mtb to zatem prawdziwa erupcja rowerowych wrażeń, przy umiarkowanym obciążeniu. Nie jest to więc projekt z gatunku “masakra”, bowiem chcemy dozować zmęczenie i nastawiamy się na dobrą dynamiczną jazdę przez sześć dni, a nie przez dwa czy trzy.

Każdy nasz pakiet zazwyczaj trwa od soboty po południu, do kolejnej soboty po śniadaniu. Czasami od niedzieli do niedzieli (co zależy od dostępności terminów). Trasy realizowane są przez sześć kolejnych dni. Pierwszego dnia, czyli wieczorem po kolacji (dzień meldowania się – bez jazdy), odbywa się mały poczęstunek i prezentacja poszczególnych tras z wizualizacją na rzutniku. A potem sześć dni rowerowych bieszczadzkich przeżyć.W skład pakietu wchodzi:

 • 7 noclegów z wyżywieniem ( 7 śniadań + 7 trzydaniowych obiadokolacji)
 • 6 bieszczadzkich rowerowych dni
 • logistyka dnia rowerowego podczas wszystkich dni jazdy (trasy nie są pętlami)
 • asysta busa podczas jazdy
 • pobyt w wyjątkowym Hotelu Carpatia w Smereku
 • opieka pilota na wszystkich trasach
 • przez cały tydzień kawa i herbata w naszej kawiarni gratis!

Wszystkie trasy pakietu nie są pętlami i jest to rozwiązanie świadome. Pętle oczywiście są idealne w przypadku turystyki indywidualnej, która nie bazuje na wsparciu logistycznym. Jednak narzucając określony punkt powrotu, pętla zmusza nas do mało ciekawych kompromisów (np. przejazdów drogami publicznymi o większym natężeniu ruchu). A te potrafią zdominować końcowe wrażenia z trasy. Dzięki trasom liniowym (z A do B), każda nasza trasa prowadzona jest w sposób optymalny.

Aby dany pakiet dla danej grupy (mtb, treking, rodzinna) mógł się odbyć, musi w nim wziąć udział co najmniej 7 osób. To niewiele, ale celowo ustawiliśmy próg minimalnej liczby uczestników tak nisko, aby zwiększyć szansę na realizację zaplanowanych przez nas pakietów.

Na każdy podstawowy pakiet mtb składa się 6 tras, choć możliwe jest przedłużenie projektu do aż 9 dni rowerowych – bo właśnie tyle tras mamy w swojej ofercie (co zapewnia absolutnie pełne poznanie obszaru Bieszczad). Projekt 9-cio dniowy możliwy jest w realizacji na zamówienie. Dla osób indywidualnych w ramach pakietów mtb realizowane są wyłącznie pakiety tygodniowe (6 dni rowerowych, 7 dni pobytowych). Dobór tras (sześć z dziewięciu) realizowany jest zależnie od panujących warunków pogodowych (część tras przy mokrych warunkach jest znacznie trudniejsza od innych). Jest to więc kwestia elastyczna, wynikająca z decyzji osoby prowadzącej projekt.

Poniżej mapa z naniesieniem naszych tras. Możesz obejrzeć ją w szczegółach posługując się plusem i minusem i przesuwając na interesujący Cię obszar. W charakterystyce może dziwić Cię ilość asfaltu. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, iż w dominującej część są to asfalty leśne, zamknięte dla ruchu kołowego, a asfaltowe drogi publiczne stanowią mniej niż 5 proc. całości wszystkich 9 tras mtb.Wizualizacja wykonana jest na mapie krakowskiego Wydawnictwa Compass: zobacz tutaj

Trasa 1: Zubeńsko – Bystre, długość – 51,3 km, suma podjazdów – 1390 m, nawierzchnia: utwardzona (47 proc.), asfalt (36 proc.), ścieżki i drogi gruntowe (17 proc.)

Trasa 2: Wola Michowa – Zahoczewie, długość – 54,2 km, suma podjazdów – 1515 m, nawierzchnia: ścieżki (69 proc.), asfalt (23 proc.) utwardzona (8 proc.)

Trasa 3: Baligród – Łopienka, długość – 51,5 km, suma podjazdów – 1782 m, nawierzchnia: ścieżki i drogi gruntowe (85 proc.), asfalt (9 proc.), utwardzona (6 proc.)

Trasa 4: Solina – Terka, długość – 53,3 km, suma podjazdów – 1854 m, nawierzchnia: ścieżki i drogi gruntowe (93 proc.), asfalt (4 proc.), utwardzona (3 proc.)

Trasa 5: Wołkowyja – Łukowe, długość – 47,8 km, suma podjazdów – 1476 m, nawierzchnia: ścieżki i drogi gruntowe (94 proc.), utwardzona (5 proc.) asfalt (1 proc.)

Trasa 6: Orelec – Chrewt, długość – 60,4 km, suma podjazdów – 1407 m, nawierzchnia: ścieżki i drogi gruntowe (92 proc.), asfalt (4 proc.), utwardzona (4 proc.)

Trasa 7: Czarna Dolna – Polana, długość – 67,3 km, suma podjazdów – 1638 m, nawierzchnia: ścieżki i drogi gruntowe (52 proc.), utwardzona (44 proc.) asfalt (4 proc.)

Trasa 8: Bukowiec – Widełki, długość – 56,8 km, suma podjazdów – 2154 m, nawierzchnia: ścieżki (64 proc.), utwardzona (35,5 proc.) asfalt (0,5 proc.)

Trasa 9: Bukowiec – Lutowiska, długość – 54,6 km, suma podjazdów – 893 m, nawierzchnia: ścieżki i drogi gruntowe (69 proc.), utwardzone (19 proc.), asfalt (12 proc.)

TERMINY pakietów MTB:
 • 12-19.09.2020
 • 10-17.10.2020
KOSZTY dla jednej osoby (z pełnym wyżywieniem):
 • pokój 1-osobowy: 2940 zł
 • pokój 2-osobowy: 2790 zł
 • pokój 3-osobowy: 2630 zł

Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów dotyczących pakietu mtb – najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z autorem tras pod numerem: 606 30 96 94, bądź pisząc na kontakt@bikeaway.pl, pytając o wszelkie kwestie.

Przewiń do góry