Pakiet TREKINGOWY

Rowerowe Bieszczady w wydaniu trekingowym to malownicza podróż, odkrywająca ich piękno w sposób impresyjny. Pełna ulotnych widoków. Szumu pędzącej wody. Piętrzących się ku górze zboczy pokrytych gęstą bukową „kołdrą”. I wzruszającego dziedzictwa kultury wyczarowanego w drewnie i kamieniu. Wszystko to sprawia, że spotkanie z Bieszczadami tworzy wyjątkowy czar i nadaje biegnącym chwilom szczególnych rumieńców.

Nasz pakiet rowerowego trekingu to coś szczególnego. To piękne przeżycia podane w rekreacyjnym obciążeniu. A zatem to projekt dla każdego. I nie ma w tym przesady, bowiem nasze trasy skomponowaliśmy tak, aby mógł pokonać je każdy posiadacz trekingowego roweru.

Każdy nasz pakiet trekingowy trwa zazwyczaj od soboty po południu, do kolejnej soboty po śniadaniu. Zazwyczaj, ponieważ możliwe są też terminy od niedzieli do niedzieli (co zależy od dostępności terminów). Trasy realizowane są przez sześć kolejnych dni. Pierwszego dnia, czyli wieczorem po kolacji (dzień meldowania się – bez jazdy), odbywa się mały poczęstunek i prezentacja poszczególnych tras z wizualizacją na rzutniku. A potem sześć dni rowerowych bieszczadzkich przeżyć.

W skład pakietu wchodzi:

 • 7 noclegów z wyżywieniem ( 7 śniadań + 7 trzydaniowych obiadokolacji)
 • 6 bieszczadzkich rowerowych dni
 • logistyka dnia rowerowego podczas wszystkich dni jazdy (trasy nie są pętlami)
 • asysta busa podczas jazdy
 • pobyt w wyjątkowym Hotelu Carpatia w Smereku
 • opieka pilota na wszystkich trasach
 • przez cały tydzień kawa i herbata w naszej kawiarni gratis!

Wszystkie trasy pakietu nie są pętlami i jest to rozwiązanie świadome. Pętle oczywiście są idealne w przypadku turystyki indywidualnej, która nie bazuje na wsparciu logistycznym. Jednak narzucając określony punkt powrotu, pętla zmusza nas do mało ciekawych kompromisów (np. przejazdów drogami publicznymi o większym natężeniu ruchu). A te potrafią zdominować końcowe wrażenia z trasy. Dzięki trasom liniowym (z A do B), każda nasza trasa prowadzona jest w sposób optymalny.

Aby dany pakiet dla danej grupy (mtb, treking, rodzinna) mógł się odbyć, musi w nim wziąć udział co najmniej 7 osób. To niewiele, ale celowo ustawiliśmy próg minimalnej liczby uczestników tak nisko, aby zwiększyć szansę na realizację zaplanowanych przez nas pakietów.

Na każdy pakiet TREKINGOWY składa się 6 tras. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, jednak jest on także przeznaczony dla rodzin z dziećmi, które są w stanie pokonać samodzielnie 45-50 km na łatwych technicznie trasach w terenie górskim – czyli dla dzieci (+/-) powyżej wieku 13 lat, które regularnie jeżdżą na dłuższe wycieczki. W wydaniu podstawowym nie jest to projekt nadający się do realizacji rodzinnej z przyczepkami, ponieważ część tras ma odcinki ścieżkowe. Wyjątkiem są przyczepki jednokołowe – Weehoo i Singletrailer. W przypadku rodzin zainteresowanych udziałem z przyczepką dwukołową, istnieje możliwość realizacji objazdów. Jednak aby to dograć w szczegółach, konieczne jest ustalenie konkretnych detali w rozmowie indywidualnej.

Poniżej mapa z naniesieniem naszych tras. Możesz obejrzeć ją w szczegółach posługując się plusem i minusem i przesuwając na interesujący Cię obszar.

Wizualizacja wykonana jest na mapie krakowskiego Wydawnictwa Compass: zobacz tutaj

Trasa 1: Bukowiec – Wołosate, długość – 57,2 km, suma podjazdów – 858 m, nawierzchnia: asfalt (65 proc.), utwardzona i płyty (31 proc.), grunt i ścieżki (4 proc.)

Trasa 2: Brzegi Górne – Łopienka, długość – 55,2 km, suma podjazdów – 956 m, nawierzchnia: asfalt (52 proc.), utwardzona (47 proc.), grunt i ścieżki (1 proc.)

Trasa 3: Smerek – Stężnica, długość – 52,8 km, suma podjazdów – 1232 m, nawierzchnia: asfalt (44 proc.), utwardzona (40 proc.) grunt i ścieżki (16 proc.)

Trasa 4: Jabłonki – Cisna, długość – 58,7 km, suma podjazdów – 967 m, nawierzchnia: asfalt (51 proc.), utwardzona (47 proc.) grunt i ścieżki (2 proc.)

Trasa 5: Wola Michowa – Bystre, długość – 62,4 km, suma podjazdów – 982 m, nawierzchnia: asfalt (63 proc.), utwardzona (34 proc.) grunt i ścieżki (3 proc.)

Trasa 6: Bystre – Werlas, długość – 51,5 km, suma podjazdów – 1053 m, nawierzchnia: asfalt (54 proc.), utwardzona (43 proc.), grunt i ścieżki (3 proc.)

TERMINY pakietów trekingowych:
 • 5-12.09.2020
 • 3-10.10.2020
KOSZTY dla jednej osoby (z pełnym wyżywieniem):
 • pokój 1-osobowy: 2940 zł
 • pokój 2-osobowy: 2790 zł
 • pokój 3-osobowy: 2630 zł

Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów dotyczących tras pakietu trekingowego – najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z autorem tras pod numerem: 606 30 96 94, bądź pisząc na kontakt@bikeaway.pl, pytając o wszelkie kwestie.

Przewiń do góry