Pakiet RODZINNY

Rowerowe Bieszczady w wydaniu rodzinnym to sielska podróż, odkrywająca ich piękno na sposób pełen spokoju i wspólnych momentów celebracji. Pełna kojących odpoczynków nad brzegami górskich rzek i potoków. Widoków na rozległe torfowiska z Tarnicą w tle. I sielsko pasących się koni na rozległych łąkach. Wszystko to sprawia, że spotkanie z Bieszczadami w gronie rodzinnym przyniesie Wam wyjątkowy czas, napełniający poczuciem wspólnie budowanej bliskości.

Nasz rowerowy pakiet rodzinny to coś pełnego czułości. To piękne przeżycia podane w niespiesznie mijanej przestrzeni Bieszczad. To projekt dostępny wysiłkowo dla każdej rodziny. I nie ma w tym przesady, bowiem nasze trasy skomponowaliśmy specjalnie pod grupę rodzin z dziećmi. I tym przewożonych w przyczepkach czy fotelikach. I tymi już jeżdżącymi samodzielnie.

Każdy nasz pakiet zazwyczaj trwa od soboty po południu, do kolejnej soboty po śniadaniu. Czasami od niedzieli do niedzieli (co zależy od dostępności terminów). Trasy realizowane są przez sześć kolejnych dni. Pierwszego dnia, czyli wieczorem po kolacji (dzień meldowania się – bez jazdy), odbywa się mały poczęstunek i prezentacja poszczególnych tras z wizualizacją na rzutniku. A potem sześć dni rowerowych bieszczadzkich przeżyć.W skład pakietu wchodzi:

  • 7 noclegów z wyżywieniem ( 7 śniadań + 7 trzydaniowych obiadokolacji)
  • 6 bieszczadzkich rowerowych dni
  • logistyka dnia rowerowego podczas wszystkich dni jazdy (trasy nie są pętlami)
  • asysta busa podczas jazdy
  • pobyt w wyjątkowym Hotelu Carpatia w Smereku
  • opieka pilota na wszystkich trasach
  • przez cały tydzień kawa i herbata w naszej kawiarni gratis!

Wszystkie trasy pakietu nie są pętlami i jest to rozwiązanie świadome. Pętle oczywiście są idealne w przypadku turystyki indywidualnej, która nie bazuje na wsparciu logistycznym. Jednak narzucając określony punkt powrotu, pętla zmusza nas do mało ciekawych kompromisów (np. przejazdów drogami publicznymi o większym natężeniu ruchu). A te potrafią zdominować końcowe wrażenia z trasy. Dzięki trasom liniowym (z A do B), każda nasza trasa prowadzona jest w sposób optymalny.

Aby dany pakiet dla danej grupy (mtb, treking, rodzinna) mógł się odbyć, musi w nim wziąć udział co najmniej 7 osób. To niewiele, ale celowo ustawiliśmy próg minimalnej liczby uczestników tak nisko, aby zwiększyć szansę na realizację zaplanowanych przez nas pakietów.

Na każdy podstawowy pakiet mtb składa się 6 tras, choć możliwe jest przedłużenie projektu do aż 9 dni rowerowych – bo właśnie tyle tras mamy w swojej ofercie (co zapewnia absolutnie pełne poznanie obszaru Bieszczad). Projekt 9-cio dniowy możliwy jest w realizacji na zamówienie. Dla osób indywidualnych w ramach pakietów mtb realizowane są wyłącznie pakiety tygodniowe (6 dni rowerowych, 7 dni pobytowych). Dobór tras (sześć z dziewięciu) realizowany jest zależnie od panujących warunków pogodowych (część tras przy mokrych warunkach jest znacznie trudniejsza od innych). Jest to więc kwestia elastyczna, wynikająca z decyzji osoby prowadzącej projekt.

Poniżej mapa z naniesieniem naszych tras. Możesz obejrzeć ją w szczegółach posługując się plusem i minusem i przesuwając na interesujący Cię obszar.

Wizualizacja wykonana jest na mapie krakowskiego Wydawnictwa Compass: zobacz tutaj

Trasa 1: Tarnawa Niżna – Krutyjówka, długość – 42,7 km, suma podjazdów – 515 m, nawierzchnia: szuter (65 proc.), asfalt i płyty (33 proc.), grunt i ścieżki (2 proc.)

Trasa 2: Przysłup Caryński – Studenne, długość – 39,2 km, suma podjazdów – 610 m, nawierzchnia: szuter (65 proc.), szuter (30 proc.) grunt i ścieżki (5 proc.)

Trasa 3: Smerek – Łopienka, długość – 38,1 km, suma podjazdów – 651 m, nawierzchnia: szuter (85 proc.), asfalt (14 proc.) grunt i ścieżki (1 proc.)

Trasa 4: Maniów – Przysłup, długość – 35,3 km, suma podjazdów – 732 m, nawierzchnia: szuter (75 proc.), asfalt (20 proc.) grunt i ścieżki (5 proc.)

Trasa 5: Wola Michowa – Rzepedź Osiedle, długość – 35,9 km, suma podjazdów – 401 m, nawierzchnia: asfalt (55 proc.), szuter (35 proc.) grunt i ścieżki (5 proc.)

Trasa 6: Turzańsk – Żernica Wyżna, długość – 37,2 km, suma podjazdów – 659 m, nawierzchnia: szuter (55 proc.), asfalt (40 proc.), grunt i ścieżki (5 proc.)

TERMIN pakietu rodzinnego:
  • 15-22.08.2020
KOSZTY dla jednej osoby (z pełnym wyżywieniem):
  • dla osoby dorosłej: 2790 zł
  • dla dziecka 4-12 lat: 2190 zł (dzieci do lat 4 bezpłatnie)

Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów dotyczących tras pakietu trekingowego – najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z autorem tras pod numerem: 606 30 96 94, bądź pisząc na kontakt@bikeaway.pl, pytając o wszelkie kwestie.

Przewiń do góry